Žiadna výhrada z jej strany ani voči nedôstojnému spôsobu prijatia, ani voči jeho obsahu, takže si povedzme čo nový zákon stanovuje:
1. Domáce väzenie. Podľa nového zákona môže vláda nariadiť aj zdravému občanovi nútený pobyt doma (Ak sa znepáčite štátu, jednoducho Vám zakážu chodiť aj na záhradu)
2. Vláda môže nariadiť pracovnú povinnosť počas núdzového stavu. (Ak sa znepáčite štátu, jednoducho Vám nariadi, že ste síce profesor, ale potrebujú Vás v bani)
3. Narušiť nedotknuteľnosť obydlia ľudí a využitie ho štátom na ubytovanie evakuovaných osôb (Ak sa znepáčite štátu, ubytuje u Vás evakuované osoby)
4. Zákaz aj mierového zhromažďovania sa (Aby sme neprotestovali)
Takýto zákon Slovensko nepotrebuje a ak trebalo prijať osobitný zákon na pomoc zdravotníctvu, boli sme pripravení taký prijať. Zákon čo sa prijal je totalitným politickým diktátom, ktorý sa schováva za koronu. Nepomáha ani zdravotníctvu. Tí ľudia sú na pokraji síl a ak im vláda prikáže robiť viac, tak jednoducho skolabujú.
Prezidentka ukázala, že nevie stáť na strane občanov a ich práv a slobôd v historickej chvíli. Stojí pred nami úloha nájsť jej dôstojného protikandidáta do prezidentských volieb. Mala by to byť právnička, ktorá aj niečo veľké na rozdiel od nej vysúdila, mala by to byť dáma, žena, ktorá je zárukou, že práva ľudí obhajovala a obhajovať bude. Presne viem, koho mám na mysli.
Share This