Keďže moja skúsenosť je, že z odpovede sa ľuďom dostanú dve slová, tak odpovedal som nasledujúcim spôsobom:
1. Nie som ovečka čo za niečo bude hlasovať len preto, že sa predpokladá, že za to zahlasujú všetci. Neuznávam deklarácie, ale činy. Deklarácií je plný svet v každej oblasti. Ak slovenský parlament príjme v poradí milióntu deklaráciu o klíme, je to na smiech.
2. Boj akože o klímu sa zmenil na sociálne inžinierstvo, ktoré predražuje produkty, dokonca zakazuje niektoré de facto kupovať a stal sa nástrojom presadzovania lobistických záujmov, predražených technológií, ktoré bez subvencií nevedia prežiť a bez svätého boja o klímu by ich ľudia nikdy neschválili.
3. EÚ produkuje 10% svetových exhalátov. Keby celý kontinent prestal zajtra vyrábať, svet to de facto nepocíti. Naopak, keby EÚ dala zlomok peňazí najchudobnejším krajinám na svete, aby nepálili napríklad uhlie, ale mali čistejšiu energiu, pomohli by sme klíme viac ako to, že zakážeme Európanom jazdiť na benzínových autách.
4. Odmietam aby 50% peňazí vyčlenených z EÚ pre Slovensko, namiesto podpory ľudí, školstva, zdravotníctva a podnikania, museli byť tlačené do akože ekologických projektov, ktoré sú tak otázne, že žiadna banka ich nechce financovať.
Share This