ĽSNS je náš najbližší partner na presadzovanie hodnotovej politiky, pretože tak hlasovali v minulosti a veríme, že budú aj v budúcnosti. Ak nás pán Mazurek začal vykresľovať ako nepriateľov ĽSNS, tak je logické, že je to pozícia – buď sa mu podrobíme alebo máme odísť z klubu.
Pri každom človeku akceptujem, že sa môže obrátiť a konať dobro. Ak som to akceptoval ako vysvetlenie pri nomináciách ĽSNS, je absurdné, že by som to nemal akceptovať pri ostatných ľuďoch. Ak Ján Podmanický je zdrojom takého pohoršenia, on, ktorý nič neukradol a vyrokoval ukotvenie manželstva do ústavy ako zväzok muža a ženy, tak potom tá latka je tak nastavená, že ju neprelezie nikto.
Neprišli sme nikomu robiť zle, chceme konať dobro. Ak máme byť za to vykresľovaní ako nepriatelia, tak je lepšie, ak budeme fungovať čitateľne ako priatelia. Aj preto sme sa na základe vyjadrení pána Mazureka rozhodli pôsobiť ako nezávislí poslanci, aby pán Mazurek nemusel pri každej našej tlačovke hovoriť, že ňou ohrozujeme ĽSNS. Na tlačovke som jasne vyzdvihol všetky pozitívne stránky ĽSNS. Náš krok má za cieľ vyhnúť sa konfliktu, ktorý logicky visel vo vzduchu.

Share This