Ľudia však chcú len predčasné voľby. Takže snahou Sulíka je posilniť svoju pozíciu v tejto vláde, prípadne, aby na Slovensku bola tzv. úradnícka vláda, ale nie to, aby sa vláda postavila s dôverou pred ľudí.
Úradnícka vláda neexistuje ako pojem. Je to vlastne vláda prezidentky, ktorá môže vládnuť na Slovensku aj keď nezíska podporu parlamentu. Predstavme si, že sa napríklad prezidentka Čaputová rozhodne vymenovať Kolíkovu za premiérku úradníckej vlády Tá príde do parlamentu poprosiť o dôveru a parlament jej dôveru nevysloví. Ústava nerieši, čo bude ďalej, len sa predpokladá, že prezidentka ponúkne niekoho iného. Prezident Zeman v Čechách takto bez legitímnej vlády vládol vyše dvoch rokov. Vláda sa navyše nezodpovedá parlamentu, pretože ak niekoho parlament neschváli, nemá koho ani odvolať. Takže nikdy nebudem podporovať koncept úradníckej vlády, pretože to nie je nič iné, iba priestor pre natlačenie politikov napríklad Progresívneho Slovenska do vládnych funkcií.
Jediným riešením, ktorý ľudia chcú, sú predčasné voľby. Všimnite si však, že to záhadne odmieta tak SaS ako aj vybraní poslanci Za ľudí.
Share This