Slovensko patrí medzi hlavných podporovateľov očkovacích pasov v Európe, ako podmienky prinavrátenia voľného pohybu v rámci Európy. Dokonca štátny tajomník za SaS Klus sa verejne chváli, že je „otcom“ tohto „geniálneho“ nápadu.
Dnes je situácia, že proti vakcinačným pasom vystupujú najmä Francúzsko a Nemecko. Zvykli sme si na to, že takéto hlúpučke nápady sa plodia najmä v hlavách farmalobistov, prípadne sa veľké štáty niekedy pokúšajú pretláčiť ich v rámci vydieracieho potenciálu malým štátom.
Lenže potom jedného dňa v Strednej Európe, na Slovensku omylom vznikne najneschopnejšia vláda akú povojnové dejiny Európy poznajú, ktorá spôsobí vlástným 8000 občanom zbytočnú smrť a ktorej minister zdravotníctva sa prizná, že si poplakal na vláde, keď si uvedomil, koľko ľudí kvôli tejto vláde zbytočne zomrie a práve táto vláda, ktorá v boji s Covidom pohorela na plnej čiare, príde s nápadom, aby veľké štáty podmienili cestovanie v Európe vakcináciou.
Veľké štáty sa bránia, ale pár jednotlivcov na Slovensku, ktorí tak ako pri nápade plošného testovania, chcú po sebe zanechať niečo svetoborné a rozprávať o tom jedného dňa svojim vnukom ako prekvapili celý svet, si pretláčajú agendu, na ktorú im nikto nedal žiaden mandát, nikto príčetný s tým nesúhlasí, ale im to vlástne vôbec nevadí. Na prekvapenia tejto vlády sa nedá použiť žiaden racionálny komentár.
referendum2021
Share This