Jediná lokalita, ktorá mu geograficky vyhovovala bola Dunajská Streda. Vtedy niekto podsunul investorovi invormácie, že v tomto meste nie je nič, len mafianske gangy. Investor sa tej informácie tak zľakol, že nakoniec investoval v Poľsku.
Včera som si prečítal rozhovor s Igorom Matovičom v najväčom francúzskom denníku Le Monde. Ak si ho prečíta priemerný Francúz, ktorý rozmýšľa nad dovolenkou, Slovensku sa bude vyhýbať okruhom. Ak si ho prečíta francúzsky investor, ktorý chce investovať v Strednej Európe, Slovensko si vyškrtne zo zoznamu ihneď. Dobrá povesť sa získavá ťažko. Matovič okydal vo Francúzsku našu krajinu, ako by to neurobili ani naši nepriatelia.
A viete ako tento rozhovor využijú naši susedia? Ak zápasime o nejaké investície, tie rokovania sú tvrdý konkurenčný boj, kde sa štáty prezentujú pozitívne a konkurenti sa očierňujú. Matovič týmto rozhovorom dal Slovensku silnú nevýhodu, pretože susedia ho radi preložia a povedia: čítajte, čo to Slovensko je za krajinu a to nie našími očami, ale očami ich vlastného premiéra. To sem by ste chceli investovať?
Share This