Mal som veľmi príjemné stretnutie s popredným slovenským lekárom, ktorý mi celkom detailne vysvetloval jednotlivé vakcíny na Covid z viacerých aspektov: morálno-etického, efektivity, známych a potenciálnych rizík. Strávili sme spolu asi 5 hodín a môj záver je, že ak je niektorá vakcína najmenej otázna a problémová z ponúkaného zoznamu, tak je to čínska a ruská, ale s tým, že ruská vakcína má pre kresťanov v sebe zahrnutý morálny problém.
Čínska vakcína (Synopharm) je v podstate to klasické čím sme sa desaťročia očkovali, odskúšaná technológia, ničím extra neprekvapí a úplne chápem, že touto technológiou a ničím revolučným sa dali zaočkovať aj Viktor Orbán a maďarský prezident. Slovenská vláda by mala pre tých, čo sa chcú dať očkovať, robiť osvetovú kampaň a to nie s hlúpučkými heslami o slobode, ale každému človeku by mali ľudovou rečou zhrnúť informácie, ktoré som hodiny mohol počúvať.
Nie je problém ak sa ľudia rozhodnú, problém je, ak sa rozhodnú bez dostatočných informácií a v tomto vláda úplne zlyháva. Som za to, aby mali ludia k dispozícii nielen ruskú, ale aj čínsku vakcínu ak sa očkovať chcú.
Share This