Ja som už v minulosti na túto aktivitu reagoval, že sa mi nezdá fér hovoriť len o Cirkvi a pritom politické strany a rôzne mimovládky sú napojené na štátny rozpočet. Akceptujem, že existujú ľudia, čo nie sú veriaci a nevidia zmysel v príspevkoch pre Cirkev, ale oni musia potom akceptovať, že veriaci nemusia vidieť žiaden zmysel v príspevkoch pre rôzne pseudokultúrne aktivity, či v podpore liberálnych strán. Táto hranica je krehká, ale nedá sa vidieť problém len z jedného uhľa pohľadu.
Dnes ma pozitívne kolegovia liberáli prekvapili keď ma kontaktovali, že by radi prešli zákon, ktorý oni pripravili, aj so mnou, nakoľko vedia, že stojím na opačnej strane s tým, či by som videl priestor v nejakom koncepčnom spoločnom prístupe. Je úplne normálne, že v spoločnosti vedľa seba žijú rôzne skupiny obyvateľstva. Veriaci a neveriaci. Pravičiari a ľavičiari. Je úlohou politikov vedieť komunikovať svoje názory a presadzovať požiadavky spôsobom, aby tá druhá strana nenadobudla pocit, že jediným cieľom je provokovať toho druhého a chcieť ho udúpať pod zem.
Určite sa takejto diskusie rád zúčastním a možno z nej nič nevzíde, ale určite to považujem za lepší prístup ako tú aroganciu, ktorú koalícia už 10 mesiacov preukazuje vo vládnutí.
Share This