Európska únia rozhodla, že Slovensko neschopnosťou vlastnej vlády nenávratne prišlo o 1 miliardu eur, ktoré mali byť vyplatené ľuďom ako pomoc boja proti Covidu, len vláda nezabezpečila premiestnenie prostriedkov z jedného operačného programu do druhého. Išlo o peniaze, ktoré nestihla vyčerpať na eurofondy minula vláda a Brusel umožnil tejto vlády, aby tieto peniaze boli vyplatené ľuďom.
Brusel nerátal, že na Slovensku vládnu až takí amatéri, že nevedia urobiť ani takýto jednoduchý krok. Matovičova vláda okrem iných škôd takto obrala vlastný národ o peniaze, ktoré mali vlastne plniť úlohu akoby sociálnych dávok v pomoci a mohli byť vyplatené ako odmena lekárom, pracovníkom v prvej línii. K tomúto kroku mala dokonca SaS tlačovú konerenciu. Takže teraz očakávame, že SaS navrhne odvolanie Veroniky Remišovej. Miliarda škody je aké zanedbanie povinnosti verejného úradnika?
Ak Matovič ohlásil, že vláda iba v decembri narobila škody za miliardu a prirátame k tomu túto druhú miliardu, už sú to len v decembri škody 2 miliardy. Silný mesiac.
Na toto je len odpoveď jedna: referendum2021
Share This